Dodatkowo wklej ten kod bezpośrednio po tagu otwierającym :

W czasie pobytu w Pieninach warto znaleźć dłuższą chwilę na spokojną kontemplację. Doskonale służy temu spływ Dunajcem do Szczawnicy lub Krościenka, w czasie którego uczestnicy podziwiają piękno lokalnej przyrody. Jest to atrakcja, z której można korzystać od początku kwietnia do końca października, dlatego warto zaplanować sobie pobyt w górach właśnie w tym okresie. Jednocześnie należy mieć na uwadze, iż tratwy nie wypływają na rzekę w Święto Wielkanocy oraz Boże Ciało. W pozostałe dni można jednak swobodnie korzystać z tej unikalnej atrakcji, która zyskuje uznanie zarówno dzieci, jak i dorosłych.

Ile kosztuje spływ Dunajcem?

Koszty związane ze spływem Dunajcem do Szczawnicy czy Krościenka zależą od wybranej trasy, a także terminu. Najdrożej jest w miesiącach wakacyjnych, jednak różnice w cenach nie są duże.

Cennik za sływ Dunajcem orientacyjnie oscyluje wokół kwot: za dziecko płynące do przystani docelowej w Szczawnicy trzeba będzie zapłacić ok. 56 zł, natomiast za dorosłego około 82 złotych.

Wycieczka do Krościenka jest nieco droższa i każdy uczestnik powyżej lat dziesięciu musi zapłacić około 96 złotych, natomiast dziecko do 10 lat to koszt około 63 złotych. Istnieje również możliwość zakupu szkolnych biletów dla całej grupy.

Jeśli uczestnicy chcą opłacić spływ Dunajcem wcześniej, istnieje taka możliwość, jednak można również nabyć bilety w kasach na przystaniach początkowych.

Spływ Dunajcem w letnie popołudnie

Gdzie rozpoczyna się spływ Dunajcem i jak długo trwa?

Decydując się na spływ Dunajcem do Szczawnicy czy to do Krościenka, można wybrać dwie stacje początkowe.

Spływ dunajcem - stacja Sromowce Wyżne.

Jeśli grupa zdecyduje się wypłynąć z tej lokalizacji, to trasa zajmie odpowiednio: do Szczawnicy około dwóch godzin i piętnastu minut, a do Krościenka - o pół godziny dłużej.

Spływ Dunajcem - stacja Sromowce Niżne.

Startując w tym miejscu, turyści mogą liczyć na pobyt na wodzie o długości godziny i trzydziestu pięciu minut albo dwóch godzin i pięciu minut. Polecamy dobrać długość trasy do wieku uczestników oraz ich możliwości. Dla rodziców z małymi dziećmi zazwyczaj wystarczająca jest najkrótsza opcja, gdyż na ten czas maluchy są w stanie skupić się na pięknie otaczającej natury i podziwiać ją wspólnie z opiekunami. Wsłuchują się również chętnie w opowieści flisaków. Po spokojnym spływie Dunajcem warto natomiast zaplanować zwiedzanie Szczawnicy albo zabawę w parku linowym w Krościenku i zapewnić dzieciom bardziej żywiołowe atrakcje.

Spływ Dunajcem - flisak