Dodatkowo wklej ten kod bezpośrednio po tagu otwierającym :

Szczawnica: atrakcje dla dzieci

Urlop z maluchami wymaga dobrego planowania. Dzięki temu cała rodzina może maksymalnie skorzystać z wypoczynku. Pomysłem wartym rozważenia jest na przykład zapoznanie się z atrakcjami dla dzieci, co pozwoli zorganizować rozrywkę na każdy dzień i przygotować się na różne warunki pogodowe. W naszym artykule zebraliśmy najciekawsze pomysły na spędzenie czasu w Szczawnicy z dziećmi. Warto się nimi zainspirować.

Szczawnica – atrakcje dla dzieci w zimie

Zima to szczególny czas, w którym Pieniny zyskują nową aurę dzięki białemu puchowi, pokrywającemu góry, łąki i niemal wszystko wokół. To znakomite chwile, aby skorzystać z sezonowych rozrywek, które na długo zapadną w pamięć nie tylko maluchom czy nastolatkom, ale też ich rodzicom. Kiedy, jeśli nie teraz, będzie odpowiednia pora, aby zorganizować kulig z prawdziwego zdarzenia? Wielu dorosłych nigdy nie miało okazji uczestniczyć w takiej wyprawie i dopiero w Szczawnicy z dziećmi odkrywają jak świetnie można bawić się w saniach powożonych przez konie. W okolicy znajduje się kilka firm, które zajmują się organizacją kuligów. Warto wspomnieć, iż najczęściej poza przejażdżką i podziwianiem pięknych widoków, turyści w czasie takiej wycieczki zatrzymują się, aby wspólnie zjeść posiłek przy ognisku czy porzucać się śnieżkami.

zimowe atrakcje dla dzieci w Szczawnicy

Oczywiście, wśród zimowych atrakcji są również wszelkie sporty, które można o tej porze uprawiać w górach, czyli jazda na nartach czy snowboard. Jeśli to pierwsza taka wyprawa w góry z maluchami i nie potrafią one jeszcze jeździć, warto skorzystać z pomocy instruktorów, którzy są dostępni na miejscu. Można również wypożyczyć dla dzieci rakiety śnieżne w Schronisku PTTK Trzy Korony albo wybrać się na spacer z sankami. Jesteśmy pewni, że Szczawnica dla dzieci w każdym wieku ma swój niepowtarzalny urok i moc atrakcji.

Rozrywki latem, wiosną i jesienią

Pobyt w Pieninach w pozostałe części roku również zapewni całej rodzinie wiele niezapomnianych wrażeń. Przede wszystkim każdy turysta powinien choć raz w życiu wybrać się na spływ Dunajcem. Będzie to niepowtarzalną atrakcją dla dzieci w różnym wieku i dla rodziców. Spędzając czas na rzece, warto rozkoszować się pięknem okolicy i malowniczymi widokami. Ponieważ do wyboru są dwie trasy oraz dwie przystanie początkowe można dopasować trasę do możliwości pociech tak, aby miło spędzić każdą chwilę na tratwie.

Odwiedzasz miasto Szczawnica? Atrakcje dla dzieci i dorosłych czakają na pięknych naturalnych szlakach górskich. Wiele nastolatków, jak i młodszych podopiecznych uwielbia górskie wędrówki. Warto zatem zaplanować czas w taki sposób, aby można było spokojnie powspinać się na szczyty. Oczywiście, należy przy tym uwzględnić prognozy pogody oraz mierzyć siły na zamiary. W Pieninach istnieje wiele tras o różnym stopniu trudności, dlatego znajdzie się coś dla milusińskich w każdym wieku.

Dla urozmaicenia można również wybrać się na wycieczkę rowerową. Z pewnością będzie jeszcze ciekawiej, kiedy celem rodzinnej wyprawy staną się jakieś konkretne atrakcje dla dzieci. Dobrym celem jest na przykład Wodospad Zaskalnik albo jeden z parków w samej Szczawnicy.

Pieniny, atrakcje dla dzieci

Szczawnica: atrakcje dla dzieci i dorosłych

W czasie urlopu z rodziną warto bliżej poznać miejsce, w którym się odpoczywa. Kiedy więc nie będzie sił na dalekie wyprawy i aktywne spędzanie czasu, proponujemy zwiedzić okoliczne zabytki. Ruiny zamku w Czorsztynie z pewnością rozbudzą wyobraźnię każdego łowcy przygód, a tereny wokół uzdrowiska pozwolą zrelaksować się po długich wędrówkach. Nawet w deszczowe popołudnie Szczawnica z dziećmi może mieć sporo uroku. Wielu turystów w takim momencie odpoczywa na tutejszym basenie albo rozkoszuje się pysznymi daniami lokalnej kuchni. Jesteśmy pewni, że o każdej porze roku i niezależnie od aury za oknem można się tutaj świetnie bawić!