Dodatkowo wklej ten kod bezpośrednio po tagu otwierającym :

Szczyt Trzy Korony

Będąc w Szczawnicy, warto wybrać się na wędrówkę, której celem będzie jeden z najbardziej rozpoznawalnych szczytów w okolicy. Wejście na Trzy Korony, bo o nich właśnie mowa, znajduje się z różnych stron świata, a na górę wiedzie wiele ciekawych szlaków. Niezależnie od tego, który z nich się wybierze, w czasie wyprawy można podziwiać bogactwo unikalnej roślinności i rzadkich gatunków zwierząt, a także niesamowite widoki.

Szlak na Trzy Korony: jaki wybrać?

Na złożony z pięciu turni szczyt Trzy Korony można dostać się szlakiem ze Szczawnicy lub Krościenka nad Dunajcem. Wiele osób wędrówkę rozpoczyna również w Sromowcach Niżnych, z których to najpiękniej widać piękno tej góry. Do tej atrakcji wiedzie także szlak z Czorsztyna oraz Sromowców Wyżnych, z przystani flisackiej. Dobrym pomysłem jest więc połączenie kilku atrakcji, jeśli tylko turyści są odpowiednio przygotowani i mają dość sił na taką wędrówkę. Przykładowo ze Sromowic Niżnych wejście na szczyt Trzy Korony zajmuje około trzech i pół godziny przy dobrej pogodzie, a trasa ta ma ponad siedem kilometrów długości.

Warto pamiętać, że wybór szlaku na Trzy Korony powinien być zależny od predyspozycji grupy. W zależności od tego, jakim kolorem oznaczona jest trasa, można ustalić, która z nich jest najłatwiejsza. Czerwony szlak turystyczny to główna droga prowadząca na szczyt. Z kolei kolorem niebieskim oznacza się długie trasy, ale przez to również łagodniejsze niż szlaki czarne, które są krótkie i zazwyczaj bardziej wymagające. Niebieski szlak na Trzy Korony wiedzie ze Szczawnicy przez Sokolicę, Sokolą Perć i Zamkową Górę albo z Czorsztyna, między innymi przez przełęcz Osice oraz Trzy Kopce. Jeśli uczestnicy pieszej wędrówki chcą nacieszyć się pobytem w górach, a jednocześnie nie są wytrawnymi piechurami, te ścieżki będą dla nich dobrym wyborem. Warto jednak przejść się także innymi trasami, bowiem każda z nich ma swój niepowtarzalny urok, a nie są one aż tak wymagające.

Trzy Korony – atrakcja nie tylko na lato

Warto rozważyć wejście na Trzy Korony poza sezonem, gdyż wówczas kolejki na punkt widokowy, czyli grań Okrąglicę, są mniejsze. Atrakcja ta może być doskonałym celem o każdej porze roku, jednak należy zawsze mieć na uwadze predyspozycje uczestników wycieczki. Jeśli planowane jest wchodzenie na górę przy niezbyt sprzyjającej pogodzie, zalecamy szczególnie zadbać o dobre obuwie, aby nie ślizgać się na podmokłym terenie.

Trzy Korony, widok na szczyt ze szlaku